9 tipů na procházky se psem v Praze a okolí

Stále hezčí počasí přímo vybízí k procházkám v přírodě, kde načerpáte novou energii a váš chlupáč se pořádně vyběhá. A protože inspirace na nová místa není nikdy dost, dali jsme dohromady 9 ověřených tipů kam na procházku se psem v Praze a okolí. Můžete vyrazit třeba hned o víkendu! 

 

Divoká Šárka 

Šárka je mezi pejskaři velmi oblíbená a není divu. Při procházce máte pocit, že jste se ocitli třeba na Šumavě, daleko od městského ruchu. Realitu Prahy vám připomenou maximálně letadla, která míří na blízké letiště. 

Pohodlně se sem dostanete MHD, vystoupíte na stejnojmenné zastávce. 

Pak už je trasa na vás - Divoká Šárka je opravdu rozsáhlá a čím dál jdete, tím je příroda krásnější a klidnější. Pokochat výhledy se můžete na jedné z mnoha vyhlídek. Výhodou je, že lze z každé trasy vymyslet malý okruh a tak nikdy nemusíte jít tam a zpět tou samou cestou. 

Pokud má váš pejsek rád vodu, oceníte několik potůčků, kde se může osvěžit. Přímo v Divoké Šárce je také několik restaurací a stánků, kde se můžete osvěžit zase vy :) 

 

Krčský les 

V Praze je spousta krásných míst, kde můžete utéct od ruchu města a váš pejsek se pořádně unaví. Mezi ně patří také Krčský les, který je MHD velmi dobře dostupný. 

Doporučujeme vystoupit na autobusové zastávce Kunratická škola. Z té se vydejte kolem mlýnského rybníka přes Hrádek, podívejte se na zvířátka v mini ZOO a pokračujte oklikou na zastávku U Labutě. Procházka bude bavit trénovanější páníčky a určitě se vám bude líbit!

Občerstvit se můžete v restaurace U Václava. 

 

_MG_0388

 

Prokopské údolí 

“Prokopák” je u obyvatel Prahy populární a není se čemu divit - od začátku do konce vás bude obklopovat krásná příroda, skalní útvary i jezírka. Údolí také lemuje naučná stezka, takže pokud s sebou vezmete děti, rozhodně se nebudou nudit. 

Nejlepším výchozím bodem je zastávka MHD Řeporyjské náměstí, případně metro Nové Butovice. 

A náš tip? Vystupte na Nových Butovicích a vydejte se po cyklistické trase A122, směr na Děvín. Vaším cílem bude krásná přírodní památka Ctirad, po cestě k ní si budete užívat nádherné výhledy. Celá procházka má zhruba 10 km a není náročná. 

IMG_20191218_154012-01

 

Posázavská stezka 

Máte chuť vyrazit se psem na dlouhou procházku? Procházka po Posázavské stezce měří zhruba 10 km a zvládnou ji i netrénovaní páníčci. Vyčistíte si hlavu a užijete si nádhernou přírodu.

Výhodou je, že nepotřebujete auto a můžete jet vlakem přímo z Prahy z Branického nádraží. Už cesta vlakem bude zážitek! 

Potom co vystoupíte v Kamenném Přívoze se napojíte na červenou turistickou značku. Po ní půjdete úžasnou přírodou a budete se kochat několika vyhlídkami, skalami a výhledy na řeku. Po 11 km dojdete až na vlakové nádraží Petrov, odkud se můžete vrátit zpátky do Prahy. 

A pozor - těsně před koncem je skvělá cukrárna, ve které můžete doplnit ztracenou energii. 

 

Stromovka 

Stromovka je pejskařská klasika, ale pro jistotu ji také zmíníme. Nachází se na Praze 7 a pohodlně se do ní dostanete tramvají z Výstaviště. 

Její obrovskou výhodou je snadná dostupnost, na druhou stranu v ní bývá často plno pejsků a sportovců, proto zvažte, jak moc je váš hafan kontaktní.

GEMINI~3

 

Malá a Velká Amerika

Další tip na procházku se psem jsou lomy Malá a Velká Amerika. Budete za nimi muset vyrazit trochu dál, ale stojí to za to - jsou totiž zatopeny křišťálově čistou vodou a přezdívá se jim český Grand Canyon. 

Kolem lomů vedou cestičky a vy se tak téměř celou dobu můžete kochat krásnou přírodou a výhledy na tyrkysovou vodu. Dolů se nesmí, nepočítejte tedy s tím, že by se váš pejsek vykoupal. 

Nejlépe se sem dostanete autem, případně autobusem na zastávku Mořina, přestupům se ale nevyhnete. 

 

Vyhlídka Máj a Smetanova vyhlídka 

Pokud máte Instagram, tuto vyhlídku jste už určitě někde viděli. Přímo z ní se vám naskytne pohled na řeku Vltavu, která se stáčí do tvaru podkovy. Z autobusové zastávky, případně od parkoviště, je to k vyhlídce kousek klidnou chůzí, kromě toho je ale krásná příroda všude kolem, takže vám nic nebrání v delší procházce. 

Méně oblíbenou sestřičkou vyhlídky Máj je Smetanova vyhlídka, která leží u obce Třebesín. I z ní si můžete užít výhled na Vltavu, navíc tam často bývá méně lidí. Procházka je o něco kratší. 

Obě vyhlídky leží relativně blízko sebe, a tak není problém při procházce obhlédnout obě dvě. 

 

Průhonický park 

Pokud hledáte krásně udržovaný park, vyrazte do Průhonic. Místní park se řadí mezi nejkrásnější evropské parky. Ideální čas je na jaře, když všechno kvete, ale nešlápnete vedle v žádném ročním období. 

Do parku se můžete dostat autem, autobusem nebo vlakem - vždy je cesta velmi dobře značena. Připravte se na to, že je nutné zaplatit vstup, a to jak za osobu, tak za pejska.

Park se pyšní celkem 40 kilometry cest a vybrat si můžete ze čtyř procházkových okruhů (90 minut, 150 minut, 4 hodiny nebo celodenní), ztratit se nemůžete. Záleží tedy jen na vás, na jakou procházka máte zrovna chuť! 

SEA_KA~1

 

Radotínsko-Chuchelský háj 

Háj je opravdu rozsáhlý, takže na své si přijde každý. My vám ale doporučíme zamířit hlavně do Chuchelského háje, kam se dostanete z autobusové zastávky Malá Chuchle, Velká Chuchle nebo Slivenec. 

Zde si můžete zvolit turistickou stezku, případně jednu z mnoha neznačených cest. Příroda je tady krásně rozmanitá, nachází se zde dokonce i mini ZOO, která se bude líbit hlavně dětem. 

 

Věříme, že jste v článku našli alespoň několik tipů na nové procházky, které tento rok vyzkoušíte a budou se vám líbit!