4 způsoby, jak zabavit psa doma

Jste nemocní, je ošklivo, nikam se vám nechce - občas není na dlouhé procházky čas ani nálada, ale pejsek se neptá, potřebuje unavit. Máme pro vás 4 tipy, jak psa zabavit doma. Protože dobře víme, že občas to může být pěkná výzva. 

Když se pejsek nudí, snadno začne zlobit. A když se mu o zábavu nepostaráme my, vymyslí si vlastní aktivitu. To pak najdete třeba celý botník v obýváku, nebo to odnesou vaše záclony. Do článku jsme proto zařadili také hry pro psy na doma, které budou bavit i vás. 

Jak pejska doma unavit a zabavit 

Hledání dobrůtek v bytě 

Čmuchací hry jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak můžete svého pejska unavit. Když ho učíte některé základní hry, při kterých musí pracovat se svých čuchem, pomáháte mu zdokonalovat jednu z jeho nejpřirozenějších schopností. 

Jak na to? Vezměte si dobroty (doporučujeme třeba domácí pamlsky, povařené maso,…) a schovejte je do té samé místnosti, kde jste s pejskem vy. Nechte ho, ať vás sleduje. Potom mu řekněte povel, například “hledej dobrotu” a pochvalte ho pokaždé, když nějakou najde. 

Pokud s hrou začínáte, nedávejte dobroty od pejska moc daleko - jakmile pochopí, co povel znamená a co po něm chcete, můžete dobroty schovávat i na vzdálenější místa, do jiné místnosti, nebo vymýšlet fikanější schovky, třeba pod koberec nebo dečku. 

435C5627

Hra na kelímky 

Pamatujete, jak jste jako malí hráli hru “na kelímky” nebo “na kalíšky”? S pejskem jde hrát taky. Připravte si tři kelímky a nechte pejska, ať se dívá, jak pod jeden z nich vkládáte pamlsek. Pak kelímky zamíchejte a povzbuďte pejska povelem, ať hledá. I když vypadá tato hra úplně obyčejně, ve skutečnosti pomáhá vašemu pejskovi pracovat na jeho dovednosti řešit problémy. 

Učení povelů 

Umí váš pejsek všechny základní povely? Můžete se spolehnout, že ho vždy odvoláte a když mu řekněte “čekej”, opravdu zůstane na místě? I dobře vycvičení psi potřebují procvičování a pokud jste s pejskem doma, je na to ten nejlepší čas. Každý by měli spolehlivě umět sedni, lehni, zůstaň, pusť a ke mně. Překvapivě stačí jen 15 minut tréninku denně a pejska dostatečně psychicky stimulujete. 

Jestli jste si základními povely jistí, vyzkoušejte nějaké zábavné, i když třeba ne tak užitečné povely. Tady je vždy prostor pro improvizaci - pejska můžete učit procházet mezi nohama, jít na místo, prosit, předstírat mrtvého,… Je toho spousta! 

Představte novou hračku  

U pejska určitě zabodujete novou hračkou, což ho samo od sebe může na čas zabavit. Na trhu už najdete spoustu chytrých značek, se kterými si vyhraje, navíc není problém si jich pár vyrobit.

Připravili jsme pro vás článek, kde najdete několik tipů na hračky, které zvládnete vytvořit z toho, co máte doma a nezabere vám to ani 10 minut. Podívejte se >

 

Unavený pes = spokojený pes 

Nebojte, být doma nemusí být nuda. Věříme, že jsme vám přinesli alespoň malou dávku inspirace. Spoustu další zábavy už jistě vymyslíte sami. Myslete na to, že interaktivní hry mají velmi pozitivní dopady na celkové zdraví pejska. A pokud chcete vašeho pejska zabavit, může vám opravdu často stačit jen čas a pár pamlsků. Můžeme vám zaručit, že to váš pejsek ocení a dá vám to pořádně najevo! :))