12 věcí, které pochopí jen majitelé psů

Pamatujete si ještě na dobu předtím, než jste měli psa? Všichni víme, že jsou pejsci přátelští, hraví, věrní, že je potřeba chodit na procházky a že loudí se smutnýma očima. Je ale spousta věcí, které zjistíte až po nějaké době, kdy psa sami máte. Sepsali jsme pro vás 12 věcí, které zná snad každý majitel! Poznáte se v nich? 

 

 1. Chlupy jsou všude, ale vám je to (skoro) jedno 

Po pár měsících jste se naučili akceptovat, že každý kousek vašeho domova (a ve vašem šatníku) na sobě má psí chlupy. Když jdete po podlaze, může vám připadat, že máte chlupatý koberec. Postupně jste si přestali kupovat černé oblečení. Pro nejkritičtější situace s sebou ale vždy nosíte lepenku, kterou to nejhorší odstraníte. 

 

 1. Představujete si, jaké by to bylo, kdyby váš pes uměl mluvit 

Jaký by měl asi hlas? Vysoký, nebo naopak hluboký? Pořád by štěbetal? Nebo by mluvil rozvážně? Kdo ví! (A pokud vás to ještě nikdy nenapadlo, přemýšlíte nad tím právě teď.)

 

 1. Nesnášíte ohňostroje 

Pamatujete, jak jste si kdysi docela užívali novoroční oslavy? První petarda byla znamení, že se konec roku blíží. A teď? Tenhle večer vás děsí už od září. Víte, že se váš miláček bude ustrašeně schovávat v posteli nebo v koupelně, v horším případě se klepat a čekat, až to přejde. A vy už nekoukáte na ohňostroje, ale snažíte se to přečkat s ním. 

 

Návrh bez názvu-106

 

 1. Na budík jste nevstávali už spoustu let 

Majitelé psů mají živý budík. Můžete se spolehnout, že vás váš pes vzbudí vždy ve stejný čas. Každý den. Každé ráno. Ale podívejte se na to z té lepší stránky - chtěli byste, aby vás budil uřvaný přístroj, nebo dáte přednost šťastnému čumáčku, který se nemůže dočkat společné ranní procházky? 

 

 1. Máte doma antistresovou pomůcku  

Žádný den není tak špatný, aby ho váš chlupáč nedokázal alespoň trochu napravit. Váš pejsek je totiž zvědavý a ještě k tomu roztomilý - a to často dokazuje nakláněním hlavičky.  Tohle roztomilé chování působí antistresově na všechny vypjaté situace. 

 

Vzor Svatba Banner Úvodka na Facebook-2

 

 1. Váš pes jí lépe než vy  

Zatímco vy si čas od času dáte fast food nebo zprocesované jídlo, třeba proto, že je zrovna v akci, vašemu psovi vybíráte granule s nejvyšším obsahem masa nebo rovnou masem krmíte. A tím nejlepším! 

 

Návrh bez názvu-107

 

 1. Má hezčí pelíšek než vy 

Vaše matrace už vám slouží dobrých deset let. Je trochu proloželá, ale zvládáte to. A pelíšek vašeho pejska? Nejdokonalejší paměťová pěna, s chladící podložkou, když je třeba. Možná snad dokonce z egyptské bavlny! 

 

 1. Sbírání hovínek? Není problém 

 Rozhodně byste je nesbírali po jiném psovi, nebo snad po jiném zvířeti. U vašeho pejska neváháte ani vteřinu. Proč? Jste na něj pyšní, že se naučil krásně chodit ven. A navíc mu musíte pomoci, protože sám to udělat nemůže. A je to přece váš miláček, děláte to s láskou. 

 

 1. Když se blíží dovolená, chcete zůstat doma  

Zdá se, že pejsci vždycky vycítí, když se blíží odjezd na dovolenou. To si pak zalezou do vašeho kufru, přilehnout batoh a hodí na vás psí oči. A to nejhorší? Nemůžete jim pořádně vysvětlit, že se brzy vrátíte a přivezete jim nějaký krásný dárek. Skoro byste v tu chvíli celou dovolenou zrušili a váleli se s vaším mazlíčkem na gauči. 

 

 1. Rušíte plány kvůli mazlení 

Nám to říct můžete. Kolikrát jste už (tenhle měsíc) zrušili plány na večer, protože váš pejsek usnul ve vaší náruči nebo na klíně a vy jste ho za žádnou cenu nemohli vzbudit?! 

 

 1. Nikdy nečůráte sami 

Pejsci svoje páníčky milují a nechtějí bez nich být ani sekundu. A páníčci zas nesnesou, když slyší za zavřenými dveřmi koupelny kňučení a nervózní našlapování. Řešení? Obětovat soukromí v koupelně! 

 

 1. Každý den vymýšlíte nové a nové přezdívky  

Než jste si svého mazlíčka přinesli, pečlivě jste vybírali jméno. Přesto každý den vymýšlíte nové zdrobněliny a přezdívky. 

 

...mohli bychom pokračovat. Každý den s pejskem je jedno malé (a někdy velké) dobrodružství.

A i když váš život už nikdy nebude stejný jako dřív (sbohem, uklizená domácnost a propršené dny, kdy jste ani nemuseli vytáhnout paty z domova), stojí to za to.

Nezapomeňte svému miláčkovi (a sobě!) udělat jednou za čas obzvlášť radost! Třeba setem nového vodítka s obojkem. Podívejte se na naše aktuální kolekce ZDE > 

 

uvodka-FB-demeven