Pes na svatbě?

Pes na svatbě?

V minulosti možná exotická představa, ale dnes už naprosto běžná věc! Málo která nevěsta si dokáže představit svatební den bez svého nejvěrnějšího přítele. Některé z nich radši změní místo svatby, než aby ji oslavily bez něj. 
My to naprosto chápeme, proto jsem pro vás připravila přehled toho, na co byste při plánování svatby se psem neměli zapomenout.

uprava-svatba

 

Plánujete účast psa na svatbě? Na toto nezapomeňte:

 

  • Ověřte si, zda do všech prostor, kde svatbu plánujete, smí psi.

 

  • Promyslete si, zda s vámi bude pejsek po celý svatební den, nebo jen na některou část. Může být například při obřadu a svatebním focení, ale hluku na oslavě ho můžete ušetřit, pokud mu to nedělá dobře.

 

  • Požádejte někoho konkrétního, aby si vzal na starost péči o psa během celého dne. Jako novomanželé budete mít celý den nabitý program a na starost o psa nebude čas.

 

  • Poučte hosty, aby během hostiny nekrmili psa dobrotami z rautu. Mohli by mu při takovém množství zadělat na vážné zažívací potíže.

 

  • Pro případ, že by byl pes ve stresu z nezvyklého, či hlučného prostředí, byste měli mít připravené alternativní prostředí, kam můžete psa odvézt. (domů, ke známým, psí školky..)

 

Ponese vám pes prstýnky?

Novou tradicí je i to, že se ze psů stávají prstýnko-nosiči. (Prstýnky se v tomto případě upevňují na svatební obojek.)

Pokud je pes dobře vycvičený a bezpečně si ho přivoláte k oltáři, pak není žádný problém. Pokud si ale nejste jisti 100% přivolatelností psa v rušivém prostředí, pak doporučuji, aby psa, který ponese prstýnky někdo dovedl k oltáři na vodítku. (Děti bývají v této „funkci“ nejroztomilejší, avšak ponese-li vám prstýnky německá doga, zvážila bych statnějšího vodiče.)

 

Svatební obojek

Mnoho novomanželů chce mít pejska na svých svatebních fotografiích. Proto je dobré se připravit a promyslet i to, co bude mít chlupáč na sobě.

Pro psy všech velikostí je nejdostupnější variantou svatební obojek. Pro psy s motýlkem a pro fenky s mašlí, nebo květinami. S obojkem si můžete pořádně vyhrát a kromě tradiční bílé ho můžete vyladit i do barvy svatby.

Pokud vám pes ponese prstýnky, nezapomeňte nechat obojek ušít i s polštářkem, nebo řetízkem na připevnění prstýnků.

Tip na závěr: Nezapomeňte na svatební vodítko. Pes určitě nebude po celou dobu pobíhat na volno a pokud bude mít krásný svatební obojek, tak může ošoupané neladící vodítko zkazit celý dojem.

 

Co si můžete na svatbu pořídit v Demeven?

Rády vám na svatbu ušijeme svatební set obojku a vodítka s motýlkem, nebo květinou. Tyto obojky šijeme ze svatebního saténu. Nabídku svatebních obojků si prohlédněte tady

 

FB_IMG_1503415015220

 

Nebo máte představu o naprosto jedinečném svatebním obojku? Neváhejte nám napsat na demeven@demeven.cz a můžeme pro vás navrhnout a vytvořit svatební obojek přímo na míru. 

koláž-svatba-podzim

 

P.S. Plánujete tradiční veselku?

V tom případě si určitě vyberete z naší nabídky folklorních obojků.

 

_CP_1240

 

Článek pro vás napsala: Lucie Dráždilová, zakladatelka Demeven