Pes na svatbě?

Chcete mít na svatbě i svého chlupatého miláčka?

V minulosti to byla možná zvláštní představa, ale dnes už naprosto běžná věc! Málokterá nevěsta si dokáže představit svatební den bez svého parťáka. Některé z nich radši změní místo svatby, než aby ji oslavily bez něj. 


My to naprosto chápeme, proto jsme pro vás připravili přehled toho, na co byste při plánování svatby s pejskem neměli zapomenout.

uprava-svatba

 

Co všechno je třeba promyslet: 

 

  • Ověřte si, zda do všech prostor, kde svatbu plánujete, psi smí. Každé místo bude mít jiná pravidla. 

 

  • Promyslete si, zda s vámi bude pejsek po celý svatební den, nebo jen na některou část. Může být například u obřadu a na svatebním focení, ale hluku na oslavě ho budete chtít ušetřit. Nebo ho můžete naopak na obřad nechat doma a vyzvednout později na svatební hostinu, obzvlášť, pokud ji plánujete venku. 

 

  • Pořiďte psovi chůvičku. Zkrátka požádejte někoho konkrétního, aby si ho vzal po celý den na starost. Jako novomanželé budete mít stále nabitý program a ušetříte si starosti. 

 

  • Poučte hosty, aby během hostiny nekrmili psa dobrotami z rautu. Mohli by mu při takovém množství zadělat na vážné zažívací potíže.

 

  • Pro případ, že by byl pes ve stresu z nezvyklého či hlučného prostředí, mějte připravený plán B - alternativní prostředí, kam psa můžete odvézt (do vašeho ubytování, domů, ke známým, do psí školky,..). 

 

Ponese vám pes prstýnky?

Novou tradicí je i to, že se ze psů stávají prstýnko-nosiči. (Prstýnky se v tomto případě upevňují na svatební obojek.)

Pokud je pes dobře vycvičený a bezpečně si ho přivoláte k oltáři, pak v tom není žádný problém. Pokud si ale nejste jisti 100% přivolatelností psa v rušivém prostředí, pak je lepší, aby psa s prstýnky někdo dovedl k oltáři na vodítku. (Děti bývají v této „funkci“ nejroztomilejší, ale přihlédněte také k velikosti psa.) 

 

Svatební obojek

Mnoho novomanželů chce mít pejska na svých svatebních fotografiích. Proto je dobré se připravit a promyslet i to, co bude mít chlupáč na sobě. Jedinečná událost si to zaslouží! 

Pro psy všech velikostí je nejdostupnější variantou slavnostní svatební obojek. Vyrábíme ho pro vás z kvalitního saténu v mnoha barvách, doplněný luxusní kovovou sponou. Pro pejsky se hodí obojek s motýlkem, pro fenky nevěsty často volí mašli nebo saténovou květinu.

S obojkem si můžete pořádně vyhrát - bílou barvou nic nezkazíte a pokud budete chtít, můžete ho ladit i do barev vaší svatby. 

Pokud vám pes ponese prstýnky, nezapomeňte nechat obojek ušít i s polštářkem, nebo řetízkem na jejich připevnění - tento požadavek nám stačí napsat do poznámky. 

Váš pejsek určitě nebude celý den běhat na volno, proto nezapomínejte na vodítko. Vybírejte takové, které se bude hodit k obojku a celý set díky tomu bude vypadat naprosto dokonale i na fotkách. 

 

Co si můžete na svatbu pořídit v Demeven?

Rádi vám na svatbu ušijeme svatební set obojku a vodítka s motýlkem, nebo květinou. Tyto obojky šijeme ze svatebního saténu. Nabídku svatebních obojků si prohlédněte tady, ale nenechte se limitovat. Pokud máte nápad, jak přesně by měl vypadat váš jedinečný svatební obojek, neváhejte nám napsat na demeven@demeven.cz, rádi pro vás navrhneme a ušijeme svatební obojek na míru.   

 

FB_IMG_1503415015220

 

koláž-svatba-podzim

 

P.S. Plánujete tradiční veselku?

V tom případě si určitě vyberete z naší nabídky folklorních obojků.

 

_CP_1240

 

Článek pro vás napsala: Lucie Dráždilová, zakladatelka Demeven